ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΕΥΒΟΙΑΣ                                                                                                                                                                                             Κάρυστος, 24 Μαρτίου 2021
ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΥΣΤΟΥ                                                                                                                                                                                          Αρ. Πρωτ: 2476

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 1821

Γενικός σημαιοστολισμός όλων των Δημοσίων, Δημοτικών Καταστημάτων, Καταστημάτων των ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και τραπεζών και των οικιών.
Φωταγώγηση όλων των Δημοσίων, Δημοτικών και Κοινοτικών καταστημάτων, Καταστημάτων των ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και Τραπεζών.
Λόγω των έκτακτων μέτρων που έχουν ληφθεί για την αντιμετώπιση του κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 δεν θα πραγματοποιηθούν μαθητικές παρελάσεις και οι φετινές εκδηλώσεις θα περιλαμβάνουν μόνο τέλεση δοξολογιών οι οποίες θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις ενώ οι καταθέσεις στεφάνων, ως ένδειξη ελάχιστου φόρου τιμής, θα πραγματοποιηθούν μόνο από εκπροσώπους του Δήμου για λόγους δημόσιας υγείας και υπό την αυστηρή τήρηση των υγειονομικών διατάξεων.

Πέμπτη 25/03/2021

Ώρα 09: 45 ΄ Τέλεση της επίσημης δοξολογίας για την Εθνική Επέτειο στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου Καρύστου.
Ώρα 10.30 Επιμνημόσυνη δέηση στο Μνημείο των Πεσόντων.

Κατάθεση στεφανιών στο Μνημείο Ηρώων:
1. Για το Δήμο Καρύστου από τον Δήμαρχο κ. Ραβιόλο Ελευθέριο.

Οι αντιδήμαρχοι και οι εκπρόσωποι του Δήμου Καρύστου θα παρευρεθούν στην Κάρυστο, στο Μαρμάρι , στα Στύρα και στον Καφηρέα καθώς και στις τοπικές κοινότητες όπου θα πραγματοποιηθεί Εκκλησιασμός και κατάθεση στεφάνων υπό την αυστηρή τήρηση των υγειονομικών διατάξεων.

Κάρυστος 24 Μαρτίου 2021

Ο Δήμαρχος Καρύστου